בניית עיצוב אתר

אתרים נשפטים על פי התוכן שלהם והעיצוב. אז נכון שאף עיצוב לא יכול להציל אתר עם תוכן באיכות ירודה אבל אי אפשר להתווכח שהדבר הראשון שרואים הוא העיצוב. ועיצוב טוב יכול, כמו כל כריכה טובה של דיסק או תדמית של מסע פרסום, לעזור למסר של האתר לעבור בצורה טובה לגולש ולהשאיר רושם חיוי ומזמין. לכן חשוב לשים לב למספר דברים בכל בניית עיצוב אתר –

  • פשטות: אתר פשוט הוא אתר ידידותי למשתמש. אין טעם ליצור סרגל ניווט מורכב או להשתמש באלמנטים או תמונות שאולי לא יעלו אצל כל הגולשים, מעבר לעובדה שמנועי החיפוש לא ירשמו אתר מורכב שכזה בניית עיצוב אתר מורכב בד"כ מצריך זמן טעינה ארוך מצד הגולשים. רוב הגולשים לא ימתינו גם אם זה האתר הכי יפה בעולם.
  • טקסט: חשוב ביותר בכל בניית עיצוב אתר לייצר טקסט קריא. לצורך כך כדאי להתשמש בגודל 11-12 לרוב הטקסט ובסוג פונט נפוץ עם רווחים סבירים. כדאי גם כאן להמנע מפונטים מורכבים משתי סיבות, הם גם לא עוברים מסך טוב וגם סביר להניח שיאלצו את המשתמש להתקין את הפונט במיוחד.
  • צבעים: בחירת הצבעים יכולה לשקף טעם אישי וכל מעצב אתרים רוצה להשתמש בסכמה החביבה עליו אבל, כדאי מאד לקבל חוות דעת נוספת ולהשתמש בצבעים בטוחים לרשת כמה שאפשר.
  • מימדים: בניית עיצוב אתר מוצלח בד"כ דואג להגביל את הרוחב והאורך של האתר באופן כזה שלא יהיו פסי גלילה. הרזולוציות הרלוונטיות משתנות עם השנים תודות להישתכללות הטכנולוגיה בעזרת מסכי המחשב מסוגלים להציג נתונים כמו גם גדלהים המשתנים של המסכים עצמם. בניית עיצוב אתר צריכה להתחיל מתוך הכרת השטח בזמן בו הוא נבנה ולכוון לרזולוציה הרווחת בזמן זה.
  • גודל הקובץ: משקלו של אתר נקבע לפי הגודל הכללי של הטקסט התמונות וכל הקבצים התומכים (כולל javascript, פלאש וכו') אותם המשתמש צריך להוריד בכדי לראות את האתר. משקל העמודים יכול להיות קריטי ביותר בכל מה שקשור לזמן טעינה. בניית עיצוב אתר בצורה אופטימלית צריכה תמיד לכוון למשקל מינימלי בכדי לא להכביד על הגולש ולגרום לו לוותר על האתר.

 

רוצים לשתף את האתר שלכם? צרו קשר