לימודי עיצוב אתרים

עיצוב אתרים הינו אחד מהתחומים החדשים והמתחדשים ביותר הקימים כיום. מראשיתו הצנועה בראשית ימי האינטרנט והולדתו הרישמית בועידת בחירי הטכנולוגיה שהתקימה בשוויץ בראשית שנות ה-80 עד לימינו אנו ראה תחום עיצוב האתרים אין ספור חידושים, סיגנונות וטכניקות שונות.

אט או החלו מוסדות שונים להכיר בגודל התופעה ולהציע לימודי עיצוב אתרים במסגרת תוכניות הלימודים שלהם וכעט תחום עיצוב האתרים הינו אפיק מקצועי חם ומבוקש עד מאד ולא עושה רושם שתהיה איזו האטה בעיניין שמעוררים לימודי עיצוב אתרים בעוד שעוד ועוד יישומי רשת דינאמיים ומרגשים לא מפסיקים לפרוח בשוק העולמי.

עיצוב אתרים מתחיל רק עכשיו לקבל צורה רישמית וממוסדת המצריך הכשרה ואימון מקצועי. זהו תחום בעייתי למיפוי כיוון שהוא מהווה הכלאה של לא מעט דיסציפלינות ומערכות שונות של כישורים ויש ליזכור שעד לפני לא מעט שנים איש לא ידע מה זה בכלל מעצב אתרים ולמה צריך לעצב אתר, עם גדילת רשת האינטנרט עלתה גם המודעות וההערכה לחברות עיצוב אתרים כמו גם רף הציפיות מהן ומספר הנרשמים ללימודי עיצוב אתרים.

ישנם לא מעט אפיקים ללימודי עיצוב אתרים והטובים בינהם מכירים בקשת הנושאים הרחבה שיש לכסות במסגרת הלימודים. מעצב אתרים מקצועי צריך לדעת לאזן גם כישורים גראפיים כמו גם כישורי תקשורת, רקע טכני, ניסיון רב בתוכנות כמו גם יכולת לנהל קישרי לקוחות.  גם מנה בריאה של יכולות שיווק וניהול עסקים לא תזיק. בחירת לימודי עיצוב אתרים שיספקו את כל הכישורים, הניסיון והידע תביא את מעצב האתרים לנקודה ממנה אין סוף ליכולת לצמוח.

אם את/ה מתעניין בלימודי עיצוב אתרים חשוב ביותר לבצע מחקר מעמיק ביותר בנושא, לראות מה כל גוף מציע ובאיזה אופן. ההצע הוא עצום, ממכללות שמתמחות בעיצוב עד מסלולים אקדמאים כולל מוסדות פרטיים, חלקן מציעים תעודה במסלול מהיר של חצי שנה וחלקן דורשות לימודים מחייבים של 4 שנים, חלקן מתעסקות בעיצוב אתרים בלבד וחלקן מצעיות התעסקות בעיצוב אתרים כחלק ממכלול שלם של מקצועות עיצוב, חלקן שמות דגש על הצד התאורתי וחלקן מתרכזות בצד המעשי. בשל המגוון העצום כל אדם המעוניין ללמוד עיצוב אתרים יכול להרשות לעצמו לקחת את הזמן ולמצוא את המסגרת הנכונה לו, מתוך הכרה ביעדים שלו (לדוגמא מבלול מבוים יכול להתאים לאדם המחפש להקים עסק עצמאי בתחום בעוד מסלול יותר ממוקד יכול להתאים לאדם המעוניין להתעסק בנישה ספציפית במיוחד)

 

רוצים לשתף את האתר שלכם? צרו קשר