עיצוב אתר מודרני

עיצוב אתר מודרני מתחלק לשנים. חלק אחד מתמקד במראה האתר וחלק שני מתמקד בהתייחסות למנועי חיפוש.

מבחינת מראה האתר ניתן לזהות מספר אלמנטים שחוזרים בכל עיצוב אתר מודרני, ראשית ישנה פחות התמקדות ברקע האתר ויותר התמקדות בעיצוב התוכן עצמו. שנית ניתן לשים לב שהעיצוב עצמו יותר משחורר, פחות מרובע, אולי ירידת קרנן של הטבלאות כשיטת עיצוב וחדירת השימוש ב-CSS היא זו שאחראית למגמה זו. מעבר לעימוד הפתוח והרך יותר ישנה שאיפה לפשטות. פשטות לא במובן הפחות של העניין אלא נקי יותר ממרכיבים מיותרים. עיצוב אתר מודרני מתייחס למינימום ההכרחי בכדי ליצור אתר טוב. אחת ההנחיות שרוב המעצבים המודרנים פועלים על פיה היא הפשטה, כלומר תוך כדי העיצוב וגם בסופו יש לבדוק האם לכל אלמנט באתר יש סיבה מוצדקת להיות שם ובאם אין כזאת אותו מרכיב פשוט לא צריך להיות שם. תופעה נוספת שניתן לראות בעיצוב אתר מודרני היא השימוש בצבעים חזקים ואפקט תלת מימד ככלים המרכזיים למשיכת תשומת לב לחלקים מסוימים בתוכן, השימוש בשתי הטעניקות האלה ממשיך את הקו הפתוח והנקי ושומר על העמוד חף מהגזמות.

מבחינה גרפית עיצוב אתר מודרני תופס את מקומו המקורי כסייע לתוכן, העיצוב הגרפי מתקיים בכדי לעזור לתוכן לעבור בצורה טובה יותר ולא בכדי לגרום למעצב להרגיש טוב יותר.

החלק השני שמייצג עיצוב אתר מודרני היא ההתייחסות שלו למנועי חיפוש. המרדף אחר מנועי החיפוש כפה את עצמו גם על תחו העיצוב. מעצב אתרים צריך לדעת כיצד להתנהל מול מנועי החיפוש, נכון שרוב עבודת הקידום נעשת לאחר שהאתר באוויר, אבל עיצוב אתר מודרני חייב להיות ידידותי למנועי החיפוש, ידידותי למנועי החיפוש פרושו ליצור אתר עם יותר תוכן טקסטואלי מוויזואלי, מנועי החיפוש לא רואים שום דבר מעבר לטקסט על כן עיצוב המסתמך כולו על תמונות לדוגמה, פוגם במאמצי הקידום של האתר, מעבר לכך מנועי החיפוש מעודדים אתרים פונקציונלים, אתרים בהם הגולש לא צריך לנבור יותר מידי לחפש את המידע שלשמו הוא נכנס לאתר מה שמכתיב עיצוב המסתמך על ניווט אינטואיטיבי באתר ושמירה על המידע החיוני במרחק של קישור אחד או שניים מכל מקום אחר באתר.

עיצוב אתרים מודרני מחפש ליצור חוויות משתמש טובות בעקבות ההבנה הכללי ברשת ובכל הגופים שקשורים אליה כי הרשת שם בשביל הגולשים.

 

רוצים לשתף את האתר שלכם? צרו קשר