אתר מעוצב

רשת האינטרנט מהווה היום את אחד מאפיקי ההשקעה המבטיחים ביותר מבחינה עסקית. כל בעל עסק, בין אם מדובר בליצן שעושה הופעות בימי הולדת, חברת טלפון סלולרי ענקית או נגריה משפחתית, כולם הבינו שבכדי לשירוד את המהפכה המכוונת צריך להצטרף אלי וכמה שיותר מהר. להצטרף משמע לבנות אתר ולהעלות אותו לרשת (רצוי בתיגבור מערך קידום אתרים מקצועי) התהליך עצמו נשמע פשוט אבל למעשה חבויה בו לא מעט עבודה ונקודות קריטיות ביותר שאי התייחסות אליהן תהפוך את אותו אתר לעוד אחד מאין סוף המקומות שאיש לא מגיע אליהם.

אחת מהנקודות האלה היא עיצוב אתרים. אתר מעוצב באופן נכון אומנם לא יכול באופן בלעדי להרים אתר אבל אתר מעוצב יכול לסיע לו להתרומם, למשוך מבקרים, ליצור תדמית מקצועית בעוד אתר לא מעוצב או לחילופין אתר מעוצב באופן חובבני, שלא לומר גרוע, יכול לעשות בדיוק ההפך ואף למוטט אותו לחלוטין.

נניח ומעצב אתרים כזה או אחר החליט לבנות אתר מעוצב בסגנון אוונגרדי, אתר עם חזות וויזואלית שבמוזאון אולי הייתה זוכה לשבחים רבים ונרכשת בסכום מכובד מאד. אתר מעוצב באופן שכזה הוא, אם לומר זאת בפשטות, אתר מעוצב רע, בהנחה שהוא מחפש משתמשים ולא ליצור אמירה אומנותית. משתמשי הרשת כיום הם ברובם גולשים מנוסים עם שעות גלישה רבות מתחת לחוגרתם. הם מכירים את המדיום ואיך לתפעל אותו וברובם ככולם הם מחפשים מידע ומהר. אתר מעוצב באופן שבו המידע ממוקם בצורה לא ברורה, קשה להשגה או אורכת יותר מידי זמן יפלוט מאד מהר את התנועה שתגיע אליו ולשרוף כל סיכוי לביקור חוזר. מעבר לכולשים עצמם גם מנועי החיפוש סביר להניח שלא יעריכו את יצירת האומנות הזו ויציגו אותו אי שם בסוף דפי התוצאות אם בכלל.

גם משתמשי הקצה וגם מנועי החיפוש מחפשים למעשה אותו דבר (גם אם הדבר נעשה בדרכים קצת שונות). שניהם מחפשים אתרים ברורים, נוחים והגיוניים לתיפעול. אתר מעוצב באופן שעונה על הקריטריונים האלה יזכה את האתר בנקודת התחלה טובה וסיכוי להכיע אל ליבם של הגולשים ושל מנועי החיפוש.

 

רוצים לשתף את האתר שלכם? צרו קשר