עיצוב אתרים אומנותי

עיצוב אתרים יכול להעשות בכמה דרכים תוך שימוש באין ספור טכנולוגיות, אפשר להתייחס לעיצוב אתרים באופן פונקציונאלי טהור אבל כיום כשלכל בית עסק יש אתר התחום הופך יותר ויותר תחורותי וחשוב ללמוד לנצל את כל המשאבים הקיימים לרשות בוני האתרים. עיצוב אתרים אומנותי הוא אחד מהכלים האלה.

עיצוב אתרים אומנותי אינו אומר בניית אתרים שמיועדים לאומנים, היא גם לא אומרת בניית אתר אבסטרקטי שערכו האומנותי יוערך ע"י גלריות לאומנות מודרנית אך לא על ידי קהל הגולשים שלו. עיצוב אתרים אומנותי פרושו לחשוב מחוץ לקופסא, להבין את התדמית והתוכן שבעל האתר רוצה לשדר לקהל לקוחותיו ולמצוא דרכים מתוחכמות ומוקריות לעשות את זה.

עיצוב אתרים אומנותי אינו מעתיב שימוש בטכנולוגיה כזו או אחרת, סביר להניח שלא מעט יחשבו ישר על ניצול אנימציות פלאש או כל טכנולוגיה מורכבת אחרת אבל ניתן למצוא ברשת לא מעט עיצוב אתרים אומנותי שלא משתמש בפלאש, או לחילופין משתמש בו מעט מאד בדיוק בשביל להוסיף את הנגיעות המקוריות. החוכמה היא להיות עדינים, לרמוז יותר מאשר לצעוק.

הרשת כולה עובר לפסי עיצוב נקיים יותר, עם כמה שפחות אלמנטים מנצנצים וכמה שפחות צבעים  עיצוב אתרים אומנותי הוא זה שמוצא את המידה הנכונה של כל דבר בנוסף לאותה נגיעה אחרונה שהופכת את האתר לשונה ולכזה שיזכר אפילו אצל הגולש הפעיל ביותר שראה כבר אלפי אתרים.

עיצוב אתרים אומנותי יכול להעשות רק מתוך הבנת המדיום ומגבלותיו – איך דברים עוברים מסך מחשב, רזולוציות, פלטפורמות שונות, צד שרת, צד לקוח, כמו גם המגמות והאופנות החדשניות ביותר שיש לרשת להציע וכמובן הבנת האמצעים הרבים שמנצאים ברשות מעצב האתרים והיכולת להניב מהן את התוצרות הרצויות. בדיקה מתמדת של אתרים שונים, במיוחד של חברות עתירות טכנולוגיה או כאלו המתמחות בנישות חדשניות יכול לספק אינדיקציה כוללת למה שאפשר להשיג עם קצת חשיבה, מקוריות ויכולת.

עיצוב אתרים אומנותי יכול להיות בדיוק הדבר הנכון להקנות לבעל האתר את היתרון הכל כך נכסף על פני המתחרים, אותו אלמנט קטן שיבדיל אותו מכל היתר וימתג אותו כאתר חכם ומקצועי.

 

רוצים לשתף את האתר שלכם? צרו קשר